[VIDEO] Czasem trzeba się wkurzyć by coś zmienić!

Gdy wszystko zdaje się ułożone, sprawy się toczą swoim rytmem, a jednak czujemy, że coś jest nie tak, że codzienność nas „dusi”, że nie chcemy tak dalej, to być może trzeba się wkurzyć by spojrzeć obiektywnie na własne życie i zmienić to i owo.

sailing-800831_960_720

Sama kalkulacja dotycząca konieczności zmian we własnym życiu, może okazać się grą na czas. Inaczej mówiąc, wiemy że, widzimy nawet co, ale nie mamy motywacji by zmienić to co jest nie tak.

Wtedy właśnie potrzeba tej iskry, która pozwoli na „szarpnięcie” i podjęcie decyzji! Przypomina to nieco „paradoks współpracy” o którym pisałem dla Naszego Czasopisma, w którym ten kto wywoła taki pozytywny konflikt ratuje wszystkich przed „rutynowym” osuwaniem się w bylejakość.

Slajd1Dopiero takie pozytywne wkurzenie, pod wpływem „sportowej złości” może pomóc w jasnym zwizualizowaniu jeża. Nie pozwalajmy na to by nurt wody niósł nas gdzie popadnie. Przeszukajmy pokład łódki lub własny „bagaż doświadczeń”, a tam zawsze znajdziemy wiele przydatnych elementów.  Przede wszystkim odnajdziemy pochodnię (element przywództwa), która pomoże nam w spojrzeniu na mapę i kompas (strategia) pozwalające dotrzeć tam gdzie chcemy! Do tego wszystkiego często potrzebujemy „pozytywnego wkurzenia” – czyli zatrzymania po powiedzenia STOP. Następnie odwrócenie priorytetów  naszczycie umieszczenie tego co jest nam potrzebne. Odwracanie priorytetów nie oznacza, że nasze dzieci nie dostaną jeść, lub nie dostaną się do szkoły bo my zaplanowaliśmy sobie saunę na 8 rano. Plan budujemy racjonalnie ale to co „dla nas” uzyskuje priorytet w tym sensie że musi być umieszczone w takim planie TERAZ!

Ważne by ta decyzja, to pozytywne wkurzenie nastąpiło TERAZ! (o tym także w VIDEO)

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu.

Do Vlog

Do Blog

 

Autor: Milczanowski Maciej

Maciej Milczanowski Maciej is a former professional soldier, participant of two foreign missions: UN in Golan Heights commander of platoon and position (1997-1998) and NATO Iraq Battle Capitan in Tactical Operation Center (2004-2005). Holds an MA in National Defense Academy in Warsaw and Ph. D. in Jagiellonian University both on politics in ancient history. Visiting Fellow in Hoover Institution, Stanford University. Now works in Rzeszow University, Institute for Political Research, Poland

Jeden komentarz na temat “[VIDEO] Czasem trzeba się wkurzyć by coś zmienić!”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s